Технічні характеристики керамічної плитки: види, типи, марки та класи + поради, на що звернути увагу при виборі плитки

Технічні характеристики керамічної плитки: різновиди, переваги та недоліки, морозостійкість, форма, розміри

Керамічна плитка завжди була одним із найчастіше використовуваних матеріалів для покриття горизонтальних та вертикальних поверхонь будинку.

Ідеально підходять як для внутрішніх, так і для зовнішніх просторів, вони, як і раніше, дуже популярні сьогодні, їх люблять за їхні технічні характеристики та різноманітність естетичних рішень, які вони пропонують. Зокрема, у ванній кімнаті та на кухні, де гігієна важлива, керамічні покриття часто виявляються незамінним вибором через простоту їх очищення.

Що таке керамічна плитка

Кераміку отримують шляхом змішування різних інгредієнтів, таких як глина, каолін, кварц, добавки та вода, які щоразу використовуються в різних пропорціях. Потім цю суміш сушать і, нарешті, запікають у духовці при температурах, які можуть змінюватись в залежності від типу одержуваного матеріалу, але завжди дуже високими (більше 900°).


Основним інгредієнтом є глина, яка в залежності від виду, що використовується, характеризує колір і якість плитки.Існують різні види глини, які відрізняються різною кількістю піску, що міститься в ній, що, у свою чергу, визначає пористість і колір готового продукту.

Зокрема біла глина, яка є найбільш цінним складом, відрізняється від червоної глини, яка є менш цінною (і, отже, дешевшою).

Щоб зробити найкращий вибір, необхідно знати та розрізняти різні види плитки. В основному вони відрізняються матеріалом та способом обробки.

Серед найбільш часто використовуваних у побуті:

  • Ізразки або класична керамічна плитка одноразового випалу;
  • Теракота – практично не зустрічається в Росії;
  • Майоліка;
  • Керамограніт;
  • Клінкер одноразового випалу.