Як очистити кахель у ванній: на стіні та підлозі від грибка, мильного або вапняного нальоту. Огляд ефективних професійних засобів

Як очистити кахель у ванній: поетапна інструкція, як швидко і просто відмити плитку від нальоту народними, побутовими засобами

Кахельна плитка – поширений будматеріал для обробки санвузла. Рівень вологостійкості та міцності у кераміки вищий, ніж у багатьох природних і навіть штучних виробів. У готовому виконанні кахельна плитка має гладку або рифлену поверхню, яка легко відмивається та очищається від забруднень. Ця особливість також високо цінується, коли на коні чистота та блиск.

Залишається лише відповісти на питання, як очистити кахель у ванній, якщо тематичне оздоблення з часом покрилося неприємним нальотом? У цьому нічого страшного, т.к. навіть найгігієнічніша зона періодично забруднюється.

Актуальність та періодичність догляду

Ніхто не хоче, щоб ванна кімната поступово перетворювалася на кошмарний склеп. І хоча всередині санвузла насамперед забруднюється сантехніка, обробку також не варто залишати без нагляду.

Тим більше, що на кахельній плитці та її швах можуть накопичуватися такі забруднення:

  • Мильний наліт – своїм хімічним складом погіршує якість повітря, а також сприяє зношуванню безпосереднього покриття;
  • Грибкова цвіль – істотно погіршує мікрофлору, будучи збудником різних захворювань та осередком розмноження комах;
  • Ізвестія та іржа – зазвичай осідають на сантехніці, однак у занедбаному стані санвузла накопичуються на обробці, через що дряпають гладку поверхню кахлю.

Якщо мильний наліт утворюється при розбризкуванні засобів особистої гігієни, то грибкова цвіль служить сигналом поганої роботи вентиляції. Вапно та іржа свідчать про поганий склад води та знос сантехніки.

Тому напередодні догляду за кахлем доведеться прочистити витяжку та вентилятор, замінити зношені пристрої, придбати фільтр для води. Інакше протирати кахель доведеться вдвічі-втричі частіше, тобто. щомісяця.