Плитка під цеглу: 120 фото найкращих варіантів та новинок дизайну інтерєру декоративною керамічною, клінкерною або гіпсовою плиткою

Плитка під цеглу для внутрішнього оздоблення: переваги, недоліки, технічні характеристики настінних та підлогових виробів

Цегляна стіна давно користується популярністю і не виходить із моди. Натуральний вигляд цегляної кладки надає інтер’єру надійності, естетичності та оригінальності.

Однак викладати нову стіну або займатися оздобленням старої цеглини буває клопітко, довго і затратно. Набагато практичніше зробити обробку поверхні плиткою під цеглу.

Матеріали плитки під цеглу

Для створення стіни під цегляну кладку підходять керамічна плитка, гіпс, гнучкі аналоги, бетонна, клінкерна панелі. Кожен вид має свої особливості у використанні.

Керамічна плитка під цеглу

Керамічна плитка – перевірений часом надійний варіант оформлення стін у приміщенні. Вона виготовляється з натуральних матеріалів: глини та піску. Для кольору додають барвники потрібних відтінків.

Кераміка різноманітна на вигляд: матова, гладка, під старовину, з шорсткістю і характерним рельєфом. Плитка є прямокутниками, які при нанесенні в потрібному порядку на стіну нагадують цегляну кладку. Додають зручності кутові елементи, за допомогою яких можна переходити з однієї стіни на іншу.

Нанесення керамічних панелей відбувається на заздалегідь підготовлену поверхню. Стіну вирівнюють, досягаючи максимально рівного гладкого покриття. Після підготовки до чистового оздоблення необхідно обробити стіну антисептиком.
Далі слід розмітку стіни, не забуваючи враховувати 10мм для швів між рядами. Замішуємо розчин, на який садитимемо матеріал.

Викладати плитку починаємо з нижнього рівня, другий ряд підбираємо в шаховому порядку: середина нижньої цеглини — це початок верхньої. Крайні елементи доведеться запиляти під розмір. Шви між рядами обробляємо затиркою за допомогою шприца або гумового шпателя.

У кераміки багато переваг:

  • Вона не вибаглива у догляді;
  • Влагостійка;
  • Зносостійка;
  • Не сприйнятлива до побутових хімічних реагентів.

Пропоновані варіанти кольору та розміру задовольнять найвибагливіших покупців.