Чорно-біла плитка для ванної: найкращі варіанти дизайну обробки ванної кімнати підлоговою та настінною плиткою у чорно-білих тонах (120 фото)

Чорно-біла плитка для ванної — понад 120 прикладів та фото ідей сучасного дизайну в різних стилях оформлення

Незважаючи на яскравий контраст чорного та білого, ця пара кольорів вважається класичною, її часто використовують у дизайні. Поєднувати темні та світлі відтінки намагаються по-різному. Чорно-білий дизайн завжди яскравий і бездоганний на вигляд.

В інтер’єрі ванної кімнати такий варіант зустрічається нечасто. На обмеженій площі складно створити ідеальну обстановку у чорно-білому кольорі. Харизматичний, надто помітний дизайн потребує ретельного контролю. Виявляється, правильно поєднати чорно-білу плитку вдається не завжди.

Плюси та мінуси використання чорно-білої плитки

Збираючись робити ремонт, багато хто розглядає картинки готових інтер’єрів. У тому числі увагу обов’язково привертають чорно-білі варіанти. Вони виглядають ошатно та стильно.

На практиці перенести дизайн із прикладів у свій інтер’єр не завжди вдається. Справа в особливостях цього варіанта, який краще виважено розглядати, зіставляючи плюси та мінуси з реаліями.

Переваги чорно-білої плитки

Використовуючи для ремонту чорно-білу плитку, можна бути впевненим, що вона не вийде з моди. Це класика, яка є актуальною завжди. Це важливий нюанс, ремонт у ванній кімнаті воліють робити на довгі роки.

 • Ще одним плюсом варіанта стане можливість виконання дизайну у різних стилях.
 • Традиційна класика, футуристичний хай-тек, брутальний лофт або полярний модерн: це все вдасться створити на контрасті чорного та білого.
 • Для цієї пари кольорів немає шаблонів, з ними можна грати, змінюючи дизайн та розкладки.

При необхідності чорно-білу основу доповнюють третім відтінком. Його вводять невеликою порцією, але це дозволяє злегка послабити протистояння кольорів, зробити інтер’єр більш дружнім і м’яким на вигляд.


Недоліки чорно-білої плитки

При використанні контрасту чорного та білого неприпустимі помилки. Тут буде видно навіть найменші помилки та помилки, а поява неточностей у такій відповідальній справі не рідкість.

 • Чорно-біла плитка у ванній вимагає ретельного догляду.
 • Крапельки води на ній залишатимуть розлучення та каламутні плями.
 • Варіант у чорно-білому кольорі примхливий, доречний не в кожному випадку.
 • Якщо ванна невелика, має нестандартну конфігурацію, то про такий дизайн краще забути.

При виборі матеріалів обробки можуть виникнути проблеми.Чорно-білий дизайн не найпоширеніший, іноді доводиться помучитися у пошуках відповідного бордюру чи інших елементів.

Чорний або білий: що має переважати

Спірне питання про перевагу відтінку з пари завжди рекомендується вирішувати шляхом оцінки площі простору. Чим більша кімната, тим менше обмежень щодо використання чорного кольору.

У невеликій ванні бажано присутність не більше 30% темного кольору. У більшості випадків переважання світлих фарб зорово розширює простір, а чорний робить інтер’єр стильним та загадковим.

Дизайнери радять обходити стороною варіант рівнозначного поділу на темний та світлий тони. Такий варіант зазвичай виглядає неприродним.

Способи розкладання плитки

Для дизайну ванної кімнати рідко використовують плитку з чорно-білим малюнком. Найчастіше це окремі елементи в одному із кольорів. Такий матеріал треба правильно викласти, вимагаючи потрібного ефекту. Існує кілька способів.

Шахматна дошка

Варіант передбачає поперемінне використання елементів чорного та білого кольорів. Це один із найскладніших для сприйняття способів.

 • Шахматку не рекомендується використовувати у маленьких кімнатах.
 • Варіант рідко вдасться побачити на стінах.
 • У всякому разі, його не використовують по всьому периметру стін.
 • Зазвичай це локальна ділянка, рідше таке оформлення займає цілу поверхню.

На підлозі плитка з викладкою у шаховому порядку у чорно-білому кольорі зустрічається частіше.

Смужки

Присутність смужок допомагає створити певний візуальний ефект. Це зазвичай потрібно для зорової корекції розміру, форми приміщення.

Вертикальні смужки підходять для кімнат з низькими стелями. Горизонтальні лінії створюють ефект збільшення площі приміщення. Фоном для чорних смужок зазвичай є біле тло.

Акцентні вставки

Для маленьких ванних кімнат використання акцентних вставок є найбільш актуальним.Це маленькі фрагменти темного кольору на світлому фоні. Вставки оформлюють за бажанням. Це може бути візерунок, геометричний орнамент або довільні елементи, що органічно вписуються.

Виконання зонування

За допомогою зміни кольору легко підкреслити різницю окремих зон. Найчастіше за основу беруть білий колір, а за допомогою чорного виконують оформлення ділянок, що виділяються.

Розділяти прагнуть функціонал різних сантехнічних пристроїв. Акцентувати увагу можна на дзеркалі, поличках чи інших елементах інтер’єру.


Мозаїчна викладка

Використовувати мозаїку для оформлення всього периметра стін не треба. Такий інтер’єр ризикує пригнічувати. Використання мозаїки є доцільним для привернення уваги. Фоном для чорно-білого акценту може бути сірий або інший відповідний колір.

Принципи створення правильного інтер’єру

Для отримання органічної картинки інтер’єру важливо подбати не тільки про плитку та способи її поєднання, але й інші фактори, що впливають на сприйняття. Найчастіше до них відносять: освітлення, меблювання.

Освітлення у ванній кімнаті з чорно-білою плиткою

Відсутність природного освітлення і надто офіційний, камерний вид обробки у ванній кімнаті з чорно-білою плиткою накладає відбитки на організацію освітлення. Його має бути багато.

Єдиної центральної лампи зазвичай мало. Найкраще організувати підсвічування по периметру або передбачити оснащення окремих предметів джерелами світла.

Особливості меблювання

У чорно-білій ванній кімнаті потрібен простір. Якщо цього не вдається досягти рахунок площі приміщення, то ситуацію коригують рахунок обстановки. Меблі повинні гармоніювати з обробкою. Не треба порушувати переважання відтінків.

Якщо встановлюють тумбу, шафу на фоні білої стіни, то її доцільно вибрати у чорному кольорі. Від великої кількості декору краще відмовитися. В інтер’єрі ставиться акцент на контраст чорно-білого оздоблення.

Чорно-біла плитка для ванної кімнати – не найпопулярніше рішення. При цьому варіант ошатний, вартий уваги. У процесі виконання такого оздоблення необхідно врахувати низку моментів, що впливають на формування кінцевої картини.

Фото чорно-білої плитки для ванної