Люк для ванної під плитку своїми руками: розміри, види, установка під плитку у ванній кімнаті (покрокова інструкція з фото та описом)

Люк для ванної під плитку: 3 способи монтажу ревізійних люків + поетапна схема прихованої установки своїми руками

Сучасний дизайн ванної кімнати вже неможливо уявити без прихованого оглядового отвору у стіні. Труби, крани, лічильники більше не псують загальний вигляд і заховані за маленькими дверцятами.

Така ніша вкрай необхідна для перевірки та ремонту сантехнічного обладнання. Двері люка оздоблені плиткою, що робить їх майже непомітними та зберігають красу інтер’єру.

Класифікація люків за способом відкривання

Люки у ванних кімнатах відрізняються розмірами, способом відкриття дверцят і діляться на кілька типів.

  • Розчинні двері використовуються для плитки з гладкою поверхнею. Кріпиться петлями до рами, легко відкривається та має тривалий термін служби. Двері оснащені ручкою або клямкою. При обробці плиткою слід стежити за тим, щоб облицювальний матеріал не висувався за дверцята понад п’ять сантиметрів.
  • Двері відкидного люка легко відкидаються в горизонтальне положення. Цей пристрій зручно використовувати там, де неможливо відкрити або перемістити дверцята. Зазвичай використовується в нішах з обладнанням, що не потребує постійного контролю.
  • Натискний люк легко відкрити при невеликому тиску і його дверцята виштовхуються вперед.Його практично не видно у ванній кімнаті, обробленої плиткою, мозаїкою, натуральним або штучним каменем.
  • Зсувний люк має непростий механізм і може відкриватися по-різному. Зустрічається правостороннє та лівостороннє відкриття дверей. Такий пристрій зазвичай встановлюють у важкодоступні місця або кімнати малої площі для перегляду сантехнічного обладнання за шафою або пральною машиною.
  • Моделі з двома дверима застосовуються при розмірах люка понад 750 мм завширшки та 1600 мм заввишки.
  • Посилений люк використовують при навантаженні на двері понад 40 кг. та при нестандартних нішах.