Мозаїка для ванної кімнати: ТОП-150 фото найкращих ідей сучасного дизайну мозаїкою на стінах або підлозі

Мозаїка для ванної кімнати – рекомендації щодо вибору плитки для маленької та великої площі. 150 фото-варіантів вдалого дизайну

Використання мозаїки для ванної кімнати допоможе зробити її більш яскравою, оригінальною та незвичайною. За допомогою мозаїки можна звернути увагу на певну область приміщення, приховати його недоліки та зробити його більш об’ємним.

Але за допомогою цього елемента можна також перевантажити приміщення, створивши в ньому какофонію і безладдя.

Як створити мозаїку у ванній

Зазвичай мозаїка у ванній створюється на стінах, рідше – на підлозі. Традиційно мозаїку створюють за допомогою малюнку на плитці, рідше – за допомогою скляних вітражів.

Звичайні прийоми для створення мозаїки у ванній кімнаті:

 • Плитка під мозаїку. Це цільна плитка, на яку нанесений малюнок, що імітує мозаїку. Простий спосіб прикрасити ванну кімнату. Але при цьому форма малюнку та його розміри вже визначені виробником наперед.
 • Самоклеюча мозаїка. Декоративні елементи, що кріпляться зверху на плитку. Таким елементом можна оформити будь-яку криву поверхню. Але такий малюнок тримається відносно недовго.
 • Мозаїчна плитка. Це невеликі плиточки різних кольорів. З їхньою допомогою можна викласти будь-який малюнок на будь-якій поверхні. Наприклад, можна викласти вензель першими літерами свого імені. Виглядає найбільш красиво та розкішно.Вимагає багато часу та старань укладання.

Підбір мозаїки залежить не тільки від творчого задуму, але й від того, де розташовуватиметься малюнок і яку роль він гратиме у загальному дизайні.


Де можна розташувати мозаїку

Найчастіше мозаїку розташовують на стінах, але є й інші варіанти гармонійного використання мозаїки.

Варіанти розташування мозаїки у ванній кімнаті:

 • Стіни. Вони можуть бути оформлені повністю мозаїчною плиткою, може бути виділена одна стіна або її частина. Для оформлення стінок повністю краще вибирати фоновий малюнок мозаїки. Для виділення одного елемента в кімнаті можна підібрати будь-який тематичний малюнок: птахи, квіти, корабель.
 • Пол. Для підлоги краще вибирати мозаїчну плитку, так як такий малюнок не стиратиметься з часом. Для підлоги краще підібрати будь-який фоновий, абстрактний малюнок, тому що тут у будь-якому випадку розміщуватимуться інші предмети.
 • Душева кабіна. Тут мозаїкою може бути оформлений піддон чи кут кабіни. У будь-якому випадку малюнок виділить цю частину ванної кімнати і зробить її більш затишною.
 • Екран для ванної кімнати.При розміщенні мозаїки тут краще підбирати варіанти, що самоклеяться. Плитковий малюнок зробить цей елемент надто важким.
 • Стеля. Тут доречніше використовувати самоклеючу мозаїку і якийсь тематичний малюнок. Квіти, птахи або дельфіни на стелі створять відчуття закінченого образу у ванній та цілісності простору.

Рада. За допомогою мозаїки на стіні можна оформити кільоподібні арки з світлішим фоном усередині. Це привнесе елементи арабського сходу до дизайну та створить відчуття перспективи в арці.
Варіанти малюнку плитки-мозаїки

Малюнки для мозаїки поділяються на три основні види:

 • Абстрактні мотиви. Вони чудово підходять для будь-якої частини кімнати. Ці малюнки будуть частиною фону стіни або підлоги. За допомогою плитки різних кольорів можна створити вдалі переходи мозаїчного градієнта від темної підлоги до нейтральних стін та світлої стелі.
 • Геометричні форми. Вони чудово виглядають на стінах та створюють динаміку в інтер’єрі. Найкраще при цьому використовувати контрастні кольори. За допомогою геометричних форм можна створити акцент на якомусь предметі. Так можна підкреслити дзеркало, помістивши його у рамку.
 • Тематичні малюнки. З їхньою допомогою можна створити цілі панно на стінах або стелі. Вони допоможуть оформити ванну у певному стилі або створити романтичний настрій. Це можуть бути рослинні чи морські мотиви. Гарно виглядає венеціанський пейзаж або море з кораблем. Інтер’єр такої ванної кімнати може стати справжнім витвором мистецтва.

При підборі картинки для мозаїки важливо, щоб вона поєднувалася із загальним стилем приміщення та чітко переглядалася.

Рада. Місця, де буде кріпитися різна фурнітура: крани, душовий тримач, шлаг або сушка для рушників, краще мозаїкою не оформляти. Багато дрібних деталей в одному місці створять відчуття безладдя та неакуратності.

Навпаки, нейтральне рівне тло найкраще підкреслить стильні латунні крани або красиві хромовані деталі.

Вибір кольору плитки-мозаїки

При підборі квітів для мозаїки важливо враховувати характер зображень. Для тематичних картин варто вибирати мозаїчну плитку чітко за колірною схемою. Тут зазвичай важливі плавні переходи тонів та велика насиченість фарбами.

 • Для геометричних форм краще вибирати контрастні кольори. Наприклад, у ванні в японському стилі буде гарно виглядати поєднання чітких чорних, темно-коричневих або бордових смуг на білому або світло-сірому фоні.
 • Для стилю модерн більше підійдуть м’які поєднання в рамках одного кольору, але різних тонів. Наприклад, темно-коричневий та бежевий або темно-синій та блакитний. У будь-якому разі геометричні форми та контрастні кольори привнесуть динаміку та жвавість у ванну кімнату.

Абстрактні форми вдячно сприймають будь-яке поєднання кольорів. Це може бути і агресивно-контрастні елементи: червоний з білим, білий з чорним або фіолетовий з білим. А може бути і, навпаки, плавний перехід градієнтом за допомогою мозаїки від темно-синього до глибокого синього та насиченого блакитного.

Використання градієнта найкраще виглядає на переходах від підлоги до стін та від стін до стелі. Це створює відчуття цілісності простору.


Ідеї використання мозаїки

При розташуванні мозаїки важливо простежити, щоб вона поєднувалася з іншими елементами у ванній кімнаті. Абстрактна мозаїка гармонійно виглядатиме у будь-якому місці.

Геометричні лінії найкраще розташовувати на рівні очей. При цьому так, щоб вони не перетиналися з меблями, полицями чи сантехнікою.

 • Можливий інший варіант – геометричний малюнок буде ніби продовженням меблів або іншого елемента.
 • Наприклад, за допомогою плитки іншого кольору можна оформити полицю і цією ж плиткою викласти її продовження на стіні.
 • Глядно виглядатиме, ніби полиця виростає зі стіни.
 • Так само можна зробити і з екраном для ванни або стільницею для раковини.

За допомогою елементів дизайну можна відвернути увагу від інших деталей. Наприклад, над унітазом розташувати гарну мозаїчну картину.

Яскраві елементи мозаїки або навіть цілі картини рекомендується розташовувати так, щоб на них падав погляд одразу при вході до ванної кімнати. Це підкреслить красу мозаїки і створюватиме приємний, романтичний настрій при попаданні до цього приміщення.
Фото плитки-мозаїки для ванної кімнати