Як вибрати водостійкий клей для різних видів плитки? Огляд найпопулярніших складів та марок

Плитковий клей для басейнів: поради професіонала з основними правилами вибору водостійкого клею для плитки

З усіх відомих і випробуваних на практиці матеріалів для облицювання внутрішньої поверхні басейнів ідеальним показує себе покриття з керамічної плитки.

Однак важливою є якість розчину або клею, на який кріпиться плитка. Саме від його складу залежать багато експлуатаційних характеристик покриття чаші басейну, його довговічність в умовах тривалого контакту з водою.

Особливості плиткового клею для басейнів

Герметичність чаші будь-якого басейну забезпечується багатошаровою конструкцією ізолюючих матеріалів ще до остаточного, поверхневого оздоблення керамічною плиткою на спеціальному клеї.

Верхній шар оздоблення також виконує цілий ряд функціональних завдань і тому дуже важливо правильно вибрати надійний фіксуючий клей для його встановлення.

Герметичні клейові розчини для кладки плитки в чаші басейну повинні мати кілька важливих якостей, серед яких такі:

  • стійкість до впливу води протягом тривалого часу;
  • Велика здатність до адгезії, що підвищує стійкість закріплення плитки на підготовленій поверхні;
  • Стійкість до різних температурних перепадів у басейнах з підігрівом;
  • Еластичність шару затверділого плиткового клею, який під час експлуатації піддається різному напрузі з боку величезної ваги води і повинен витримувати їх зміну без деформацій;
  • Вода в басейнах піддається хімічному очищенню за допомогою хлорування та інших активних реагентів, які шар плиткового покриття з клеєм повинен сприймати інертно.

У процесі використання та проникнення вологи крізь дрібні пори будь-якого розчину виявляються антибактеріальні властивості облицювальних матеріалів.

При сприятливій температурі води розвиток мікроорганізмів може отримати ідеальне середовище для розмноження, якщо в самому складі клею немає дотримуючих процесів.