Як вибрати водостійкий клей для різних видів плитки? Огляд найпопулярніших складів та марок

Плитковий клей для басейнів: поради професіонала з основними правилами вибору водостійкого клею для плитки

З усіх відомих і випробуваних на практиці матеріалів для облицювання внутрішньої поверхні басейнів ідеальним показує себе покриття з керамічної плитки.

Однак важливою є якість розчину або клею, на який кріпиться плитка. Саме від його складу залежать багато експлуатаційних характеристик покриття чаші басейну, його довговічність в умовах тривалого контакту з водою.

Особливості плиткового клею для басейнів

Герметичність чаші будь-якого басейну забезпечується багатошаровою конструкцією ізолюючих матеріалів ще до остаточного, поверхневого оздоблення керамічною плиткою на спеціальному клеї.

Верхній шар оздоблення також виконує цілий ряд функціональних завдань і тому дуже важливо правильно вибрати надійний фіксуючий клей для його встановлення.

Герметичні клейові розчини для кладки плитки в чаші басейну повинні мати кілька важливих якостей, серед яких такі:

  • стійкість до впливу води протягом тривалого часу;
  • Велика здатність до адгезії, що підвищує стійкість закріплення плитки на підготовленій поверхні;
  • Стійкість до різних температурних перепадів у басейнах з підігрівом;
  • Еластичність шару затверділого плиткового клею, який під час експлуатації піддається різному напрузі з боку величезної ваги води і повинен витримувати їх зміну без деформацій;
  • Вода в басейнах піддається хімічному очищенню за допомогою хлорування та інших активних реагентів, які шар плиткового покриття з клеєм повинен сприймати інертно.

У процесі використання та проникнення вологи крізь дрібні пори будь-якого розчину виявляються антибактеріальні властивості облицювальних матеріалів.

При сприятливій температурі води розвиток мікроорганізмів може отримати ідеальне середовище для розмноження, якщо в самому складі клею немає дотримуючих процесів.

Експлуатаційні характеристики плиткового клею для басейнів

При обробці відкритих басейнів має враховуватися насамперед морозостійкість розчину. У процесі використання чаша будь-якої форми та глибини може зазнавати промерзання в зимовий період.

Для підвищення стійкості до низьких температур у клей для плитки додають спеціальні добавки, що перешкоджають розширенню структури затверділого шару в процесі замерзання/відтавання.

Наприклад, у плитковий клей для облицювання басейнів Ivsil Aqua входить цілий комплект полімерних компонентів, які значно покращують морозостійкість цементно-піщаних сумішей найвищого класу.

Сумісність клею з підготовленою поверхнею

У тих випадках, коли чаша басейну викладена з таких матеріалів, як камінь, цегла або бетонна заливка, її поверхня цілком підходить для укладання керамічної плитки.

  • На шорстку та оброблену грунтовкою внутрішню стіну чаші легко кладуться мозаїчні або звичайні керамічні вироби, а розчин при цьому добре проникає в таку кладку.
  • Для облицювання басейнів керамічними елементами застосовують плитковий клей з показником адгезії, що перевищує 1 МПа. Для кладки скляної мозаїки знадобиться еластичний розчин з таким самим показником більше 2,5 Мпа.

Якості спеціальних добавок

Для підвищення гідроізолюючих якостей чаші найпопулярнішими стають еластичні різновиди плиткового клею з водним розчином композитних матеріалів, серед яких латекс займає одне з провідних місць.

Поліетилен низького тиску зачиняє сухий плитковий клей, підвищуючи гарантію герметичності, довговічності об’єкта та його відмінних теплоізоляційних якостей.
Для роботи з гладкої та еластичної поверхні вибирають плитковий клей, виготовлений на основі поліуретану. Хороші експлуатаційні характеристики мають клеї на основі епоксидних смол, які широко застосовуються не тільки для кладки, але й у разі необхідності точкового ремонту всередині чаші.

Серед них можна відзначити клей Ardex WA, який відрізняється високими декоративними якостями, простотою використання та відповідністю вимогам санітарно-гігієнічних правил.

Поверхня чаші та хімічне очищення води

У великих басейнах спортивного чи оздоровчого призначення виникає необхідність практично постійного знезараження води за допомогою хлорування. Також у деяких місцевостях відзначається високий вміст солей навіть у очищеній воді.

  • Оздоблювальний шар першим бере на себе хімічну дію водного наповнення басейну, тому він повинен мати відповідні захисні властивості.
  • Серед стійких до агресивного середовища плиткових клеїв з фіброволокном можна назвати Ardex «Х77», що має швидкий термін твердіння і великий ступінь еластичності.

Спеціальна добавка до плиткового розчину Ardex «Е 90» сприяє отриманню кладки з водовідштовхувальними якостями та стійкою до хімічних впливів.

ТОП-3 плиткових клеїв для басейну

Для найбільш правильного вибору клейового складу для кріплення плитки або мозаїки в чаші басейну можна познайомитися з найбільш поширеними видами цього матеріалу.

PCI Collastic

Упаковка клею складається з двох компонентів, при цьому основою одного з них є поліуретан.Робота з розчином зручна швидкістю схоплювання, коли затирати шви між плиткою можна вже через 6 годин після укладання.

Достатній відсоток адгезії забезпечується навіть без попередньої ґрунтовки поверхні чаші. Значно скорочує термін підготовки басейну до запуску води, яку можна наливати вже через 12-16 годин після завершення обробки.

«Переможе – Басейн ТМ-16»

Затверділий склад відрізняється високою міцністю, стійкістю до промерзання, а також відмінною водостійкістю. Суміш являє собою з’єднання кварцового піску, цементу та компонентів, що модифікують.

«Фарвест – Басейн С2ТЕ-25»

Клей для укладання плитки, природного та штучного каменю, а також скляної мозаїки на внутрішній поверхні чаші басейну. Висока пластичність тонкого шару клею поєднується з водостійкістю та високим ступенем морозостійкості.

Плиткова кладка на такому розчині здатна витримувати перепад температур від -50 до +60, без тріщин та деформацій, і розрахована в середньому на 50 сезонних циклів.

За допомогою правильно підібраного клейового складу для облицювання басейну можна забезпечити його тривалий термін служби, а також полегшити вирішення питань, пов’язаних із ремонтом окремих фрагментів покриття.

Фото плиткового клею для басейнів