Який плиткоріз вибрати: поради майстра, як вибрати електричний та ручний плиткоріз для дому (рейтинг, відгуки, ціни, виробники)

Який плиткоріз вибрати: ТОП-10 рейтинг популярних моделей 2024 року для кахлю та керамограніту з водяним охолодженням

У того, хто застосовує кахельну плитку для облицювання стін або мощення тротуарів, нерідко з’являється необхідність у якомога більш точному її різанні. Це завдання вирішується за допомогою спеціального пристосування під назвою плиткоріз.

Нижче буде викладено основні міркування щодо того, який саме слід підібрати плиткоріз і яким його параметрам слід надати підвищеного значення при покупці.

Особливості сучасних плиткорізів

Для того, щоб усвідомити, який плиткоріз більше підійде для конкретних цілей, необхідно відразу відповісти на такі запитання:

 1. З якою регулярністю він застосовуватиметься?
 2. Скільки саме роботи потрібно робити за його допомогою?
 3. Які властивості матеріалу, який потрібно розрізати цим пристроєм?

< "/wp-content/uploads/rtyvhg_2220.jpeg">Переваги ручного плиткорізу

Наприклад, якщо довелося підшукувати інструмент для того, щоб зробити ремонт квартири самотужки, то має сенс придивитися до ручних механічних модифікацій.

Їх вигідні особливості такі:

 • Низька вартість;
 • Здатність різати плитку товщиною до 15 мм;
 • Значно менший рівень шумності, ніж у електричних аналогів.

Особливості електричного плиткорізу

Придбати плиткоріз із електродвигуном є сенс у низці наступних випадків:

 • Коли потрібно провести великий обсяг роботи;
 • Якщо до якості різання висуваються підвищені вимоги;
 • Якщо будуть укладатися плитки з різних матеріалів;
 • Коли декоративні роботи пов’язані з необхідністю різати камінь.


Переваги електричного інструменту

Електричний плиткоріз має широку низку вигідних особливостей:

 • має набагато більшу продуктивність;
 • Для розрізання однієї плитки йому достатньо лише хвилини;
 • Він здатний різати заготовки великої товщини, що не вдасться зробити вручну;
 • Отримана лінія відрізу радує око ідеальною прямістю.

Плиткоріз для новачка

Плиткорізи, що випускаються сьогодні, поділяються на аматорські та професійні. До перших відносяться недорогі модифікації, які не здатні витримати тривалого робочого навантаження.

Вони зазвичай конструюються взагалі без опцій, а якщо й оснащуються ними, то не можуть похвалитися високою ефективністю додаткових функцій. Найчастіше аматорські варіанти застосовують для проведення невеликих косметичних ремонтів.

Плиткоріз для професіонала

Професійні інструменти такого типу коштують майстрам набагато дорожче. Однак ці гроші виправдовуються більшою надійністю, міцністю конструкції, точним підгонкою всіх фізичних та механічних параметрів. Такий інструмент є набагато довшим і забезпечує різання помітно вищої якості.

Вхідні в конструкцію таких плиткорізів лінійки, косинці, завзяті та інші елементи помітно спрощують виробничий процес і підвищують його точність.

Електроплиткорізи ручного типу

Такі модифікації за принциповою схемою і нерідко по ряду конструктивних особливостей дуже схожі на всьому відому болгарку або циркулярну пилку ручного застосування.

Фактично це вони є, проте з доповненнями, що забезпечують різання керамічних заготовок.

 • Подібні плиткорізи цілком сумісні зі зручними пилозбірниками або ємностями, що містять охолодну рідину для зрошення пар, що труться.
 • Подібні компактні пристрої часто на гранях зрізів залишають сколи.

Відповідно, після закінчення різання виникає потреба в їх вирівнюванні надфілем, наждачкою або точильним колом.

У цьому зв’язку варто зауважити, що в жодному разі не слід різати плитку болгаркою як такою.Даний інструмент залишає після робочого циклу велику гору тирси, яка швидко проникає в дихальні шляхи і викликає певні складності при збиранні.

Різання керамограніту вручну

Матеріал керамограніт відрізняється від простого кахлю набагато більшою міцністю. При проведенні декоративно-облицювальних робіт із застосуванням керамограніту необхідно мати під рукою потужний високопродуктивний інструмент для різання плиткових заготовок.

Такого роду інструмент має бути оснащений

 • Системою підшипників, що гарантують рівний розподіл давлячого зусилля на плитку;
 • Різаком з металу, що має підвищену стійкість до зносу.

З тієї причини, що зусилля, що потрібні для розрізання керамогранітної плитки, визначається довжиною важеля, відповідні механізми для таких робіт необхідно вибирати, виходячи з протяжності їх ручок.
Конструкційні особливості плиткорізів

Всякий плиткорізний апарат наділений власними конструктивними особливостями та робочими характеристиками. Всі подібні опції та тонкощі потрібно обов’язково брати до уваги.

Особливо велике значення при виборі моделі мають такі параметри.

 1. Придатність для конкретної операції. Продуктивність двигуна повинна вибиратися на основі товщини та жорсткості заготовок. Залежно від габаритів плитки підбирається верстат, що забезпечує відповідну довжину та глибину різання.
 2. Точність проектування та складання. Слід оцінити акуратність виготовлення верстата, перевірити його на предмет прихованих і явних недбалостей, як це роблять з автомобілем, випущеним на другорозрядному заводі. Зовсім не зайве натиснути кнопку пуску і переконатися у відсутності дивних звуків, скрипів, тряски, пронизливих шумів. У хорошому інструменті всі комплектуючі пов’язані жорстко і не люфтують.
 3. Наявність опції, яка дозволяє різати під нахилом. Дана додаткова можливість необхідна для припасування конфігурації плитки під геометричні характеристики кутів та інших архітектурних елементів.
 4. Комплектація інструменту розхідниками, запчастинами, можливість віддати його в ремонт в авторизовану фірмою-виробником майстерню. Особливо важливо звернути увагу на наявність запасних ріжучих роликів та дисків. За щоденного багатогодинного використання ці розхідники зношуються дуже швидко. До того ж може згоріти обмотка двигуна, зламатися вимикач, непридатна система орієнтації ріжучого кола.

От чому необхідно твердо знати, чи є у продажу запасні частини для такого верстата, скільки вони коштують, чи можна буде скористатися компетентним сервісом або доведеться ремонтувати інструмент власноруч.


Фото кращих плиткорізів