Інструмент для різання плитки: поради щодо вибору професійного та побутового інструменту для якісного різання керамічної плитки

Інструмент для різання плитки: з кахлю, керамограніту та кераміки. Огляд кращих ручних та електричних пристроїв

Розрізняють 2 види інструментів, які використовуються для різання плитки – ручні та електричні. Нижче наведено детальний огляд усіх особливостей та переваг використання кожного з них.

Ручні плиткорізи

Їх використання ґрунтується на застосуванні фізичної сили працівника. Серед таких приладів можна виділити склорізи, плоскогубці, щипці тощо. Існує ще ручний склоріз.

Він схожий на кулькову ручку з роликом на кінці. Ролики у ручних склорізів бувають різні. Їх можуть виготовляти з алмазу або твердого сплаву. Найміцніші ролики зроблені саме з алмазу. Щоб розрізати плитку, необхідно провести інструментом по лінійці. На місці лінійки утворюється борозна, її треба надламати.

З недоліків ручного склоріза слід виділити те, що цей прилад підходить тільки для тонкої плитки. Також за його допомогою можна різати лише під лінійку, криволінійний різ неможливий.

Використовуючи кусачки, вдасться підрізати плитку. Як і у склоріза, кусачки мають ріжучий ролик. Тому принцип різання наступний: майстер повинен спочатку провести борозну, потім затиснути плитку між губками кусачок та надламати її.На відміну від попереднього інструменту, кусачками можна зробити криволінійний різ.

Ще існує ручний плиткоріз. Принцип його роботи той самий, але з його допомогою майстру вдасться розрізати навіть дуже товсту плитку.