Плиткоріз своїми руками: покрокова інструкція, як зробити з болгарки плиткоріз ручного або стаціонарного типу з водним охолодженням

Плиткоріз своїми руками: поради з виготовлення механічного та електричного плиткорізу в домашніх умовах із болгарки

При кладці плитки часто виникає потреба у використанні плиткорізу для розкрою матеріалу. Фахівці цієї справи використовують дорогий інструмент.

Проводячи ремонт самотужки, де необхідно розпиляти невелику кількість плиток, то покупка дорогого пристрою буде недоцільна. У цьому випадку можна виготовити пристрій для розкрою плитки власноруч із доступних засобів.

Види плиткорізів

Цей інструмент може бути двох видів:

  • Механічний — складається з двох труб, розташованих паралельно один до одного, якими «ходить» ріжуча частина. Вона можливо у вигляді ролика з твердого металу або диска з алмазним напиленням (існують і інші варіанти «різаків»). Переміщаючись з певним тиском на поверхню, «різак» надрізає плитку по всій довжині, після чого матеріал з легкістю ламається. Плиткорізами такого типу погано прорізати плитки з частинками граніту та мармуру.
  • Електричні – ріжуть плитку спеціальними дисками. Пристрої такого типу дають можливість отримати рівні краї плитки практично з будь-якого матеріалу.