Балеринка по кахлю: види, як вибрати та використовувати свердло для великих отворів у кахельній плитці (інструкція + фото)

Балерина по кахлю: що таке кругове свердло і як воно працює? Особливості, переваги та недоліки конструкції

Під час роботи з кахельною плиткою може виникнути потреба зробити отвори великого діаметру. Такі отвори можуть знадобитися, якщо потрібно прокласти комунікації через облицювальний матеріал.

У домашніх умовах можна застосувати класичну болгарку, однак це займе багато часу і результат не буде високої якості. Такий підхід припустимий лише в тому випадку, якщо немає професійного інструменту.

Балеринка по кахлю є дуже простим інструментом, який за бажання цілком можна виготовити самостійно. Завдяки цьому інструменту можна швидко і легко зробити отвори в плитці фактично будь-якого діаметру, при цьому без побічних пошкоджень самої плитки.

Особливості пристрою

Балеринка отримала свою назву завдяки зовнішній подібності, тому що є центральним стабілізатором і свердлом, що проходить через стабілізатор збоку, і виходить через інший бік. Виглядає пристрій на зразок циркуля і працює практично також.

Однак сама по собі балеринка не зможе зробити потрібний отвір певного діаметра у плитці. Для цього знадобиться звичайний дриль і відповідні свердла для кахлю.