Шпатель для затирання швів плитки: правила використання для затирання плиткових швів + поради, як вибрати шпатель

Шпатель для затирання швів плитки: види, застосування, характеристика інструменту та методи формування швів своїми руками

Стики між плитками, створювані при укладанні кахлю, потребують рівномірного та якісного затирання. Вона наділяє покриття остаточним, гарним зовнішнім виглядом. Затирання захищає шви від потрапляння в них рідини та забруднювачів.

Щоб вийшло найкращим чином замазати стики між плитками, потрібно застосувати відповідний інструмент. Тому перед тим, як виконувати ремонтні роботи на кухні або у ванній, варто завчасно придбати шпатель для затирання швів між плитами. Такі шпателі купують усі: як новачки, так і професійні плитки. У статті буде розказано про види шпателів для плитки, а також їх застосування.

Опис сучасних видів шпателів

Для утворення рівних, гладеньких та якісних швів застосовуються спеціальні шпателі, що відрізняються від звичайних інструментів на основі металу, тим що виробляються із суцільного шматка гуми.

З варіантами для малярних робіт та штукатурки їх поєднує зовнішній вигляд – кромки гуми також зрізані під куточок, цим вона асоціюється із лезом ножа.










Гумовий матеріал має м’якість і пластичність, за рахунок чого робота зі шпателем має свої переваги:

  • Полегшує закладання швів на ділянках із утрудненим доступом, за рахунок конструкції та побудови інструменту;
  • М’яка, акуратна робота з будь-якими декоративними покриттями та обробками, зменшується ризик заподіяння шкоди поверхням.

Шпатель на гумовій основі для затирання, у порівнянні з малярним інструментарієм, має набагато більший розмір, особливо це стосується робочого полотна. Ширина його може дорівнювати 80 см.

У великих обсягах робіт ця перевага і треба ним скористатися, адже за рахунок цього підвищиться швидкість виконання якісної роботи із затирання. Можна також знайти маленькі моделі шириною 4 см, їх застосовують для роботи в місцях із утрудненим доступом і в кутах.

У будові виробу задумана ручка із пластмаси або дерева, що робить пристосування зручнішим. За рахунок згаданих матеріалів інструмент набуває малої ваги і пластичності розгладження. Відомі види шпателів без наявності рукоятки, такі використовуються для затирання швів між плитками, в кутах, різних нішах, виїмках.