Затирання для мозаїки: особливості вибору та застосування. Інструкція, як правильно затирати мозаїку на сітці

Як підібрати правильно? Види, кольори, витрата та поетапна технологія обробки міжплиткових швів

Мозаїка – цікавий та яскравий спосіб оформлення інтер’єру. Але недостатньо просто укласти мозаїку. Після заповнення швів композиція набуває завершеного та акуратного вигляду. Окрім завершеності покриття буде забезпечено захист поверхні від забруднень, грибка та води.

Необхідність уважного вибору затирання пояснюється тим, що вона є елементом декору, від якого залежить гармонія всього малюнка. Для мозаїки потрібна більша кількість затирання, ніж при використанні плитки через наявність безлічі швів.

Як підібрати затирку для плитки-мозаїки

Якщо затирка для оформлення мозаїки вибрано контрастного відтінку, будуть підкреслені всі вади в розташуванні елементів. У той же час рівно розташована мозаїка виглядатиме ще витонченіше на контрастному тлі. Не вибирайте контрастні відтінки, якщо бачите, що укладання нерівне.

Види затирання для плитки

Традиційний варіант. Подібна затирка виконана з цементу та піску, використовується найчастіше. Все завдяки доступності та низькій ціні сировини, а також стійкості та міцності. Заповнювати їй слід шви від трьох до п’яти міліметрів.

Іноді такий склад доповнюється стабілізаторами, а також пластифікаторами. Латексна основа дозволяє досягти більшої вологостійкості.

Цементне затирання для плитки-мозаїки

Цементне затирання варто вибрати через доступну ціну, зручність роботи, а також легке видалення зайвого матеріалу з мозаїки.

Не слід застосовувати таку затирку в приміщенні з високою вологістю, тому що вона недостатньо вологостійка. Текстура затирання досить пориста, у ній накопичуються бруд та пил.

Епоксидна затирка для плитки-мозаїки

Ще один різновид матеріалу, використовується не так давно, але вже став популярним. Дуже довговічна та естетична затирка. Є двокомпонентною, коли ви починаєте роботу, спочатку змішайте всі компоненти з каталізатором, упакованим окремо.

 • Так затвердіння прискорюється, а шви швидко заповнюються.
 • Суміш сама по собі прозора, але можна пофарбувати її або додати блискітки.
 • Так ви зможете експериментувати з дизайном інтер’єру.

Зносостійка і міцна, відмінно підійде, якщо поверхня піддається інтенсивному впливу сонячного світла.Однак потрібна навичка та досвід роботи з таким матеріалом при створенні справжнього шедевра.

Висихає така затирка миттєво, застигне через п’ятнадцять-двадцять хвилин. Матеріал досить дорогий, хоч і оновлювати його не доведеться дуже довго. Обов’язково добре провітрюйте приміщення під час роботи, інакше можливе отруєння.

Підкреслити красу малюнку, надати йому завершеності допоможе затирання, яке правильно підібране за колірною гамою.

Колір затирання для плитки-мозаїки

Для надання гармонії композиції вибирайте затирання, яка темніша, ніж мозаїка, на один або кілька тонів. Для поверхонь на кухні, покриттів для підлоги не підійдуть світлі тони, тому що вони швидко будуть забруднені.

Безбарвне епоксидне затирання – це те, що підходить, якщо мозаїка скляна або використовується фотопанно. Зовнішній вигляд затирання слід оцінювати на невеликій ділянці, перш ніж наносити на всю площу.

Варіанти відтінків затирання

Існує безліч колірних рішень, особливо це стосується епоксидної затирки. Склади можуть мати навіть золотистий та чорний кольори.

Однак важливо пам’ятати, що затірка необхідна, щоб підкреслити переваги композиції з мозаїки, цей матеріал не відіграє провідної ролі.

Вибір складу затирки

Для того, щоб правильно визначитися з вибором затирки для мозаїки, необхідно врахувати кілька моментів:

 • Оцініть, якого типу належить приміщення. Зазвичай мозаїка використовується в приміщеннях, де підвищений рівень вологості – басейн або ванна.
 • До того ж, це відмінний варіант для дизайнерського оформлення каміна, покриття для підлоги, прикраси стін.
 • Оформляйте, використовуючи елементи мозаїки, та присадибну ділянку, яскраві візерунки чудово впишуться у дизайн доріжок та водойм у саду.
 • Епоксидний варіант затирання довго захищатиме мозаїку від впливу грибка, вологи.
 • Затирання з піску та цементу чудово виконає функцію декору в приміщеннях, де оптимальний рівень вологості, для оформлення стін.

Досить популярне використання не тільки кольорової, але й прозорої затірки.Вона чудово виглядає з мозаїкою декорованою під мармур або має дзеркальну поверхню. Важливо оцінити довговічність затирання.

У цьому випадку виграє епоксидна. Незважаючи на те, що матеріал дорогий, він прослужить кілька років. Зверніть увагу і на торгову марку – у різні затирки можуть додаватися всілякі компоненти.

Вони покращують фізичні та механічні властивості складу, робота з таким матеріалом стає простішою, а витрата зменшується. Можливість без проблем очистити поверхню мозаїки від залишків складу також є важливою якістю.

Режим температури приміщення впливає на те, який склад вибрати. Епоксидне затирання простіше використовувати в спекотних погодних умовах. Суміш із цементу відмінно підійде в приміщенні з нижчими температурами.

Витрата затирання на 1м2

Витрата матеріалів змінюватиметься залежно від таких параметрів мозаїки, як довжина, ширина, величина висоти елементів. Важлива й така особливість, як ширина шва між плитками.

 • На упаковці часто вказується приблизна витрата затирки.
 • Весь обсяг матеріалів повинен мати ту саму партію виробництва, зазначену виробниками.
 • Кваліфікація майстра визначатиме, наскільки якісно та акуратно буде виконана робота.


Для самостійного виконання ремонтних робіт необхідно мати відповідний досвід. Самостійно можна замінювати пошкоджений елемент, затирати пошкоджене оздоблення через деякий час.

Затирання для мозаїки має безліч особливостей, що стосуються складу, оформлення та умов використання. Важливо враховувати функції, площу приміщення, а також те, в якому стилі виконано інтер’єр.

При виборі більш дорогого епоксидного затирання ви можете бути впевнені, що ремонт не буде потрібно дуже довго. Не варто вибирати цементне затирання для приміщення, що часто піддається впливу води, грибка, пилу, зате чудово допоможе оформити мозаїку, вас порадує доступна ціна і простота застосування.

Фото затирання для плитки-мозаїки