Клінкерна плитка: плюси, мінуси, види та застосування + опис, що це таке і як вибрати плитку для оздоблення фасаду будинку

Клінкерна плитка – характеристики та різновиди матеріалу для внутрішньої або зовнішньої обробки стін (140 фото ідей дизайну)

Клінкер – це тип оздоблювальної цегли, отриманий шляхом випалу при набагато більш високих температурах, ніж класична цегла, щоб викликати процес скління: трансформації піску в скло.

Хоча в Росії в основному клінкерна плитка використовується на зовнішніх стінах та в дизайнерських рішеннях усередині, у Європі він активно застосовується і для оформлення сходів.

Переваги та види клінкерної плитки

Клінкер має низку переваг, у тому числі:

  • Висока твердість;
  • Мінімальне водопоглинання;
  • Опір ковзанню;
  • Стійкість до хімічних речовин.
Клінкерна плитка дуже стійка до зносу, морозу і перепадів температур, не ковзає і легко чиститься навіть агресивними продуктами побутової хімії.Невипадково вона в основному використовується на відкритому повітрі, наприклад, для мощення балконів, або у закритих приміщеннях з інтенсивним рухом: для гаражів та автомобільних боксів.

Як інші види цегли, залежно від складу клінкер може мати різні кольори, у тому числі червоний, помаранчевий, бежевий, сірий, чорний і білий. Залежно від способу приготування, колір може бути однорідним або злегка відтіненим; Крім того, поверхня може бути необробленою або глазурованою.

Не всі клінкерні плитки однакові. Щоб вибрати найбільш підходящий саме вам, рекомендуємо ознайомитися з технічними характеристиками продукту.

У технічному паспорті, наданому виробником, ви знайдете класифікацію протиковзання та клас стійкості PEI, які нададуть вам важливу інформацію про найбільш підходящі варіанти використання для цього конкретного покриття для підлоги.