Плитка травертин: особливості застосування матеріалу для обробки підлог та стін (130 фото ідей) + переваги та недоліки травертину

Плитка травертин: що таке? Приклади використання в дизайні інтер’єру, переваги та недоліки матеріалу

Нове – добре забуте старе. Цю знамениту фразу чудово доводить травертин. Унікальний природний матеріал використовували ще в давнину, оформляючи їм житлові будинки та державні установи давньоримської імперії. У Росії камінь застосовували під час облицювання Казанського собору в Санкт-Петербурзі.

Особливості каменю травертин

Травертін вважається якоюсь перехідною ланкою між м’яким вапняком і міцним мармуром. Він увібрав у собі найкращі риси обох матеріалів. При цьому залежно від клімату та місцезнаходження каменю матеріал має щільну чи м’яку структуру.

Найбільші родовища шляхетного каменю знаходяться у німецькій провінції Штутгарт, в італійському Тіволі та знаменитому на весь світ турецькому Памуккалі. До речі, багато турецьких хамами виконані саме з цього натурального каменю або плитки на його основі.

Видобуток ведеться і в Росії, досить багаті родовища знаходяться на Камчатці та в Ставропольському краї.

Незвичайні кольори надають Іран, Аргентина, Мексика, Перу.

Використовувати добре забутий матеріал можна для оформлення інтер’єру та інтер’єру будь-якого приміщення. Завдяки довговічності та практичності каменю обробка прослужить довгі роки, не вимагаючи складного догляду чи оновлення.