Водяна тепла підлога під плитку: покрокова інструкція з монтажу + схема підключення та укладання плитки своїми руками (90 фото)

Як укладати водяну теплу підлогу

Для функціонування водяної теплої підлоги під плитку, необхідне правильне укладання всіх захисних шарів аж до облицювального матеріалу.

Що потрібно зробити:

  1. Основа з піску та ґрунту. Забезпечується максимальна густина. Для цього виконується трамбування. Пісок змочується водою, щоб збільшити ефективність ущільнення.
  2. Гідроізоляція. Від правильного виконання цього етапу залежить довговічність усієї системи. Використовується для ізоляції бетонної плити від дії вологи. Допускається застосування: бітумного матеріалу з напрямком стиків, поліетиленової чорної клейонки із щільною поверхнею.
  3. Шар щебеню. Немає особливих рекомендацій. Але не варто робити його надто великим. Укладається за необхідності дрібним шаром для якісного проникнення в тріщини та вибоїни.
  4. Заливання бетону з армуванням. Вважається вторинною підставою, тому дуже важливо зробити за технологією. Використовується арматура із товщиною 8 – 10 мм. Вона сплітається зі стіною та віконним прорізом за принципом 20 x 20 см.

Якщо тепла водяна підлога монтується на основі фундаменту, тоді можна спиратися лише на стяжку. Але зверху додається новий шар гідроізоляції у вигляді екструдованого пінополістиролу з товщиною не менше ніж 5 см.

Поверх укладається сітка або армована стяжка для утримання системи труб. У разі експлуатації плити на основі пазів для труб, додаткове утеплення не потрібно. Але допускається збільшення надійності завдяки шару гідроізоляції.