Склад плиткового клею: особливості застосування, що входить до складу, як зробити своїми руками клей на цементній основі

Склад плиткового клею: види, технічні характеристики, ДЕРЖСТАНДАРТ, з чого складається. Інструкція, як розвести та зробити своїми руками

Не такі далекі ті часи, коли викладена кахлем ванна кухня, красиво оброблений плиткою із зовнішнього боку будинок, сходи, доріжки навколо вважалися розкішшю. Дефіцитним був сам кахель.

Але коли, нарешті, вдавалося його купити в необхідній кількості, виникала інша проблема – клей. Хороший клей для кераміки також купити було складно. Справжнім дивом, що продається з-під прилавка, був клей «Бустилат», розроблений «НДІМосбуд» у шістдесяті роки минулого століття.

З найбільш підходящою консистенцією сірувато-біла маса «Бустилату» була дуже підходящою для приклеювання плитки, швидко підсихала, плитка не пливла. У клеї містилися консерванти, завдяки яким під плиткою та швами не розвивалися шкідливі бактерії. Професійний клей намагалися придбати багато, але це не завжди виходило. Винаходилися прості рецепти клею для кахлю.