Хрестики для укладання плитки: види, вибір розміру, чим можна замінити пластиковий хрестик, які потрібні на стіну та підлогу, витрата

Хрестики для укладання плитки: поради майстра з підбору розміру та матеріалу виготовлення + особливості використання СВП

Яка кладка плитки обійдеться без хрестиків? Навіщо вони потрібні? Хрестики використовують для того, щоб створити однакову відстань між наклеєними плитками. Рівні шви дозволяють досягти естетичного задоволення. Зазвичай після висихання клею хрестики легко витягуються і відстані між плитками затирається спеціальним розчином різноманітної колірної палітри.

Варто відзначити, незважаючи на те, що це така маленька деталь – існує кілька їхніх видів. І всі вони різняться по ширині, товщині та призначенню. У цій статті розглянемо основні види, особливості їх вибору та як правильно ними користуватися.

Для чого потрібні хрестики під час укладання плитки

Як уже було сказано хрестики використовуються для зручності кладки плитки.

Окрім цього, вони мають ще призначення:

  • Однакова між плитковою шириною.
  • Фіксування плиток в одній площині.
  • Ширина зазору залишається такою, якою ви хочете.

Уявіть, що ви кладете плитку в улюбленій затишній ванні без використання хрестиків. Безумовно, можна зробити на очі, але так чи інакше плитка може з’їхати.

Хрестики додатково фіксують плити і не дають їй їхати від, припустимо, застигання клею. Саме тому хрестики у такій справі відіграють велику роль.